برای ایجاد رشد و ارتقا در هر موضوعی می توان از آموزش فن بیان به عنوان کلید موفقیت یاد کرد.

به همین دلیل آموزش فن بیان می تواند نقطه عطفی برای هر فردی به شمار آید. فن بیان در کسب و کار نیز از این موضوع مستثنا نبوده و می تواند موجب رشد و ارتقا تجارت شما گردد.

به همین دلیل ما در مجموعه اموزش فن بیانِ فرشته ایران نژاد تصمیم گرفتیم تا با ارائه راهکارهایی کاربردی بتوانیم در افزایش مهارت فن بیان در کسب و کار به شما کمک نماییم.

اهمیت فن بیان در کسب و کار

در ابتدا به اهمیت فن بیان در بازاریابی اشاره می کنیم تا بتوانید با آگاهی بیشتری در این مسیر گام بردارید.

شاید شما هم با این شرایط رو به رو شده باشید که با فردی آشنا می شوید که از نظر اطلاعاتی بسیار با معلومات بوده و فرد اهل مطالعه ای است. اما نمی تواند اطلاعات خود را به شما منتقل کرده و یا در موضوعی قانع تان نماید. اما در مقابل، افرادی بوده اند که با وجود اطلاعات اندکی که دارند؛ توانستند به خوبی شما را برای موضوعات مورد نظرشان قانع نمایند.

دلیل تفاوت این دو، در فن بیان و نحوه صحبت کردن شان می باشد.

به همین دلیل برای انکه بتوانید در بیزینس خود موفق شوید؛ اولین و مهم ترین گام، آموزش فن بیان در کسب و کار می باشد تا بتوانید توانایی های خود را به خوبی معرفی کرده و مشتری جذب نمایید.

اصول مذاکره در کسب و کار

برای آموزش فن بیان در کسب و کار، باید ابتدا با برخی از تکنیک ها و اصول مذاکره آشنا شوید.

  • احساساتی نشوید
  • یادداشت برداری کنید
  • طرح مسائل مالی
  • شناسایی مشکلات توافق طرفین
  • نفود کلام

احساساتی نشوید

اولین آیتمی که برای مذاکره در کسب و کار باید رعایت نمایید؛ جلوگیری از احساساتی شدن است. نباید تحت هیچ شرایطی احساسات خود را در کارتان دخیل نمایید.

یادداشت برداری کنید

در جلسات کاری تان حتما تمام نکات را یادداشت برداری کنید تا موضوعی فراموش نشود.

اصول مذاکره در کسب و کار

طرح مسائل مالی

موضوعی که معمولا موجب به توافق نرسیدن طرفین در مذاکرات کاری می شود؛ مسائل مالی می باشد. به همین دلیل از مطرح کردن موضوعات مالی در اوایل جلسه خودداری کنید.

شناسایی مشکلات توافق طرفین

در هر مذاکره ای برخی از مشکلات وجود دارند که موجب بهم خوردن  توافقات طرفین می شود. این موارد را شناسایی کرده و به رفع آن بپردازید تا بتوانید درصد به توافق رسیدن را افزایش دهید.

نفود کلام

موضوع مهمی که در فن بیان در کسب و کار اهمیت زیادی دارد؛ قدرت کلام و نفود آن در مخاطب است.

تکنیک های زیادی برای این موضوع وجود دارد اما می توان از مهم ترین عوامل برای تقویت نفوذ کلام در مذاکرات اشاره کرد؛ داشتن اعتماد به نفس و اموزش عزت نفس می باشد.

از دیگر شیوه های افزایش قدرت کلام، به رسایی گفتار نیز می توان اشاره کرد. سعی کنید به صورت واضح و شمرده در جلسات خود صحبت نمایید تا بازخورد بهتری را نیز از فرد مقابل خود دریافت کنید.

جمع بندی

در این مقاله به فن بیان در کسب و کار پرداختیم و مواردی مهم در جلسات مذاکره کاری را نیز مطرح کردیم.

امیدواریم مطالب گفته شده بتواند به شما رویکرد جدیدی را در بیزینس تان ارائه دهد.

البته دقت کنید که این موارد نیاز به تمرین و یادگیری نکات و تمرین عملی نیز دارد. به همین دلیل می توانید با شرکت در دوره های فن بیان فرشته ایران نژاد، این توانایی ها را کسب کرده و موجب ارتقا بیرینس تان و رشد فروش و جذب مشتری شوید.

اگر نیاز به اطلاعات بیشتر داشتید؛ می توانید با ما تماس گرفته و یا از دوره های رایگان وب سایت استفاده نمایید.