وقتی صحبت از روابط به میان می آید، می‌توان گفت که در آنها زبان بدن تاثیر بسیار بیشتری نسبت به کلماتی که زبان می‌آورید دارد.

زبان بدن در روابط همان ارتباط غیرکلامی است که باعث می شود شریک احساسی شما در آن رابطه احساس برتری یا ضعف کند، به احساسات واقعی شما پی ببرد و به همین نسب رابطه‌تان به درستی و در مسیر صحیحش پیش برود و همچنین در مقابل می‌تواند باعث شود که شما از او حس هایی مانند احترام، نادیده گرفته شدن، ارزشمندی، علاقه، تنفر و مواردی از این قبیل را دریافت کنید.

زبان بدن در بحث روابط شما بسیار بیشتر از هر زمینه‌ی دیگری اهمیت دارد و خودش را نشان می‌دهد، چرا که روابط، بازی احساسات و قلب هستند و از طرفی هم بدن شما در نشان دادن آنچه در آن لحظه به آن فکر کرده یا آن را حس می‌کنید بسیار ماهر است.

اما توجه کنید ممکن است به دختر یا پسری که به او علاقه داریم بگویید که واقعا عاشق او هستید و واقعیت هم همین باشد اما در آن لحظه که این کلمات را به زبان می‌آورید لحن حرف زدن، نوع نگاه، حالات چهره و حتی نحوه تکان دادن دست هایتان به گونه ای باشند که آن شخص از بدن و فیزیک شما این حس را بگیرد که در حال گفتن حقیقت نیستید و این موضوعی است که روابط شما را به سمت نادرستی سوق می‌دهد.

زبان بدن در روابط

زبان بدن فردی که دوستتان دارد

اگر می خواهید بدانید طرف مقابلتان در جمع به شما توجه می کند، باید به زبان بدن او توجه کنید، برای مثال ممکن است شریک احساسی‌تان یا کسی که به او علاقه دارید در جمع لطیفه ای را تعریف کند، پس از تعریف لطیفه اگر او منتظر عکس العمل شما بود، مطمئن باشید که او برای جلب توجه شما لطیفه را تعریف کرده و شما برایش تنها فرد مهم و با اهمیت آن جمع هستید.

همانطور که اشاره شد زبان بدن می‌تواند گویای خیلی چیز ها باشد در نتیجه شما می‌توانید با شناسایی و بررسی رفتار هایی که بدن شریک یک فرد دارد به حس واقعی اش نسبت به خودتان پی ببرید، که در ادامه به معرفی چند نمونه از آنها خواهیم پرداخت.

۱.زبان بدن پسری که دوستتان دارد

·         او اغلب به شما خیره می شود

وقتی با او صحبت می کنید، ببینید آیا او به شما خیره شده است یا نه؟ اگر هر زمان که صحبت می کنید به شما خیره می شود، به این معنی است که قلب او را دزدیده اید.

·         با صورتش صحبت می‌کند

به گفته متخصصان زبان بدن، حالات چهره بهترین راه برای خواندن زبان بدن است، وقتی مردی از شما خوشش می‌آید، حالات مثبت و خوب را به راحتی در چهره او مشاهده خواهید کرد.

چند نمونه از کارهایی که ممکن است مردان با صورتاشن انجام دهند که نشان دهنده علاقه شان به شماست:

-چانه اش را می مالید

-دست زدن به گوش هایش

-با پشت انگشتانش گونه اش را نوازش می کند

-دستش را دور فکش حلقه می کند

-موهاشویش را درست میکنه

زبان بدن در روابط

·         سوراخ های بینی اش را باز می کند

شاید عجیب باشد اما یکی دیگر از نشانه های زبان بدن مردان در زمان مواجه شدن با زنی مورد علاقه شان این است که سوراخ های بینی آنها مدام گشاد می‌شوند، وقتی مردها با یک زن خیلی خوشحال هستند، نه تنها لب هایشان می خندد، بلکه سوراخ های بینی شان هم مدام در  حال انبساط خاوهد بود.

·         صورتش را لمس کن

وقتی مردی مدام صورتش را لمس می کند نشان می دهد که به شما علاقه دارد، بسیاری از مردها صورت خود را لمس می کنند تا ابروها و یا سبیل های خود را مرتب کنند و یا شاید هم اینکار برای غلبه بر استرس و گرمایی است که وقتی شما در کنارش هستید آن را تجربه می‌کند.

·         با چیزهای که در اطرافش است بازی کنید

بازی با چیزهای اطراف نیز یکی از نشانه های زبان بدن مردان است اگر وقتی نزدیک هستید شروع به بازی با کلید، شیشه یا هر چیز دیگری در اطرافتان کند، نشان دهنده این است که او نسبت به شما احساساتی دارد.

·         او هرگز شما را مسخره نمی کند

مردانی که زنی را دوست دارند هرگز او را در جمع مسخره نمی کنند، وقتی پسری شما را بین دیگران مسخره می کند، چندان نباید به علاقه اونسبت به خودتان مطمئن باشید.

 

۲.زبان بدن دختری که دوستتان دارد

 

·         ممکن است نگاهش را مخفی کند

بسیاری از دختران در زمانی که شدیدا به یک مرد علاقه مندند، به راحتی می‌توانند نگاهشان را از او مخفی کنند، البته منظور ما دخترانی نیستند که اصلا به شما نگاه نمی‌کنند بلکه منظور ما آن دسته از خانم هایی هستند که هر از چندگاهی چند نگاه کوچک و پرمعنا به شما می‌کنند و البته فورا آن را می‌دزدند.

·         از روی شانه نگاه می‌کند

زنی که به شما تعلق خاط داشته باشد، در حالتی که بخواهد به شما نگاه کند وقتی که شما پشت سرش هستید، کمی شانه‌اش را بالا می‌آورد و با نیم رخ صورتش به عقب برگشته و به شما نگاه می‌کند، این یکی از نشانه های زبان بدن است که یعنی او از شما خوشش آمده.

·         او با موهایش بازی می کند

وقتی زنی عمدا در هنگام گفت و گو با مرتبا با موهایش بازی می‌کند و یا موهایش را دور انگشتش حلقه می‌کند ،در واقع او در حال تلاش است تا به شما نشان دهد که جذب شما شده.

·         از خجالت سرخ و سفید می شود

وقتی دختری در مقابل شما به راحتی خجالت می‌کشد، اینکارش یک واکنش کاملا ساده به برای بیان احساسات و هیجاناتی است که او در آن لحظه تجربه می‌کند، ممکن است او فقط خجالت زده شده باشد، اما اگر چندین بار این کار تکرار شد در اکثر مواقع این یک زبان بدن اوست است که احتمالا نشان دهنده علاقه او به شماست.

زبان بدن در روابط

·         او پاهایش را روی هم می‌اندازد

اگر دختری مجذوب شما شده باشد، زمانی که نشسته است احتمالا به صورت ناخودآگاه پایش را روی پای دیگرش می اندازد یا پایش را به صورتی بازیگوشانه تکان می دهد، این کار به شما می گوید شرایط نزدیک شدن و شروع یک رابطه با او فراهم است.

·         تندتر نفس می‌کشد

هرچقدر هم که فردی سعی داشته باشد احساساتش را در مقابل شما کنترل کند اما اگر علاقه ای در میان باشد بدون شک آن دختر از درون حس هیجان را تجربه خواهد کرد و همین موضوع باعث خواهد شد تا در بعضی موارد تند و سریع نفس بکشد تا این حس گرمای درونی اش را کنترل کند.

·         به پاها یا ران هایش ضربه می‌زند

ممکن است یک دختر در حضور شما این کارها را انجام دهد که ممکن است بخاطر جلب توجه شما باشد و یا اینکه سعی دارد یک تنش درونی را کنترل کند.

 

کلام آخر

در بالا به شرح کامل زبان بدن در روابط و نشانه های آن در دختر و پسر اشاره کنیم، شما هم می‌توانید با بخاطر سپردن و بررسی کردن این موارد در شریک احساسی‌تان و یا کسی که به او علاقه دارید و می‌خواهید از علاقه‌اش نسبت به خودتان با خبر شوید، استفاده کنید.