نحوه احوال پرسی تلفنی

نحوه احوال پرسی تلفنی جزء موضوعاتی است که افراد در سمینارها و جلسات به کرات از ما می­‌پرسند. این موضوع در کسب و کارها و جذب فروش بسیار مهم است زیرا اگر اصول درست و مناسبی را در گفتگوی تلفنی رعایت نکنید؛ باعث می­‌شود مشتریان خود را از دست بدهید. البته اهمیت این موضوع صرفاً به بخش بیزنس مربوط نمی­‌شود و حتی در ارتباطات صمیمی نیز نوع گفتگو اهمیت بالایی دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه گفتگو و احوال پرسی صحیح آشنا کنیم.

اصول مهم در احوال پرسی تلفنی

برای ایجاد ارتباطی قوی و درست می­‌توانید موارد زیر را در تماس تلفنی خود رعایت نمایید.

  • استفاده نکردن از کنایه در تماس تلفنی
  • در تماس تلفنی اثرگذار صحبت کنید
  • داشتن لحن مناسب
  • متمرکز باشید
  • با انرژی باشید
  • با اعتماد به نفس باشید
  • گوش دادن

اهوال پرسی |

 

استفاده از کنایه در تماس تلفنی

یکی از مخرب­ترین رفتارها در هنگام برخورد با دیگران استفاده از جملات منفی و کنایه است. این موضوع در تماس تلفنی نیز صدق می­‌کند. به عنوان نمونه، فردی بعد از مدتی با شما تماس می­‌گیرد و در ابتدای تماس و هنگام احوال پرسی تلفنی، شما با عبارتی مانند “چه عجب تماس گرفتی” “پارسال دوست امسال آشنا” و… با او صحبت می­‌کنید. این موضوع باعث می­‌شود که دیگر فرد مورد نظر با شما تماس نگیرد. یا در حوزه بیزنسی شما زمانی که مشتری تماس گرفته و سوالاتی درباره محصولاتتان می‌­پرسد با عبارات منفی و کنایه با او صحبت نمایید؛ موجب از دست دادن مشتری می­‌شود.

در تماس تلفنی اثرگذار صحبت کنید

یکی از روش‌­هایی که در نحوه احوال پرسی تلفنی باید رعایت کنید؛ استفاده از کلمات اثرگذار است. با توجه به اینکه شما نمی‌­توانید در تماس تلفنی از زبان بدن خود استفاده نمایید؛ پس باید عبارت و کلماتی را در گفتگو خود استفاده کنید تا بتوانید اثربخشی مناسبی را بر روی مخاطب خود انجام دهید.

فن بیان در احوالپرسی به صورت تلفنی

داشتن لحن مناسب

یکی از اصول مهم برای استمرار هر رابطه‌­ای، لحن مناسب گفتگو می‌­باشد. زمانی که شما لحن مناسبی در ارتباطتان با سایر افراد، مخصوصاً هنگام تماس تلفنی، نداشته باشید؛ موجب ایجاد سوتفاهم­‌های زیادی می‌­شود.

متمرکز باشید

هنگام صحبت با تلفن و احوال پرسی تلفنی، تمرکز خود را روی مکالمه قرار داده و اجازه ندهید که عوامل دیگر موجب حواس پرتی شما شود.

با انرژی باشید

در نحوه احوال پرسی تلفنی، سطح انرژی شما مهم است زیرا در تماس تلفنی نمی‌­توانید با چهره‌­تان، حس خوب و انرژی را به فرد مقابل منتقل کنید. پس باید در کلام­تان، انرژی و شور و شعف داشته باشید تا مکالمه تلفنی لذت بخشی را تجربه نمایید.

نحوه احوال پرسی تلفنی |اهوال پرسی

با اعتماد به نفس باشید

در مکالمات خود با اعتماد به نفس برخورد کنید. یکی از شیوه‌­ها برای نشان دادن اعتماد به نفس، صحبت کردن با صدای بلند به گونه‌­ای که برای فرد مقابل آزاردهنده نباشد. همچنین محکم و شمرده و واضح صحبت کردن نیز از دیگر نشانه‌­های اعتماد به نفس و باور درونی است. همچنین از صحبت به صورت پیاپی خودداری کنید. به عنوان مثال، افرادی هستند که بدون وقفه و بدون آنکه منتظر جواب فرد مقابل باشند اقدام به احوالپرسی می­‌کنند که این موضوع جزء رفتارهای ناپسند در ارتباط و مخصوصاً در تماس تلفنی است.

گوش دادن

در هر نوع ازتباطی خوب گوش دادن یکی از آیتم­‌های مهم برای موفقیت در آن رابطه است. زیرا افراد دوست دارند هنگام صحبت به حرف‌­هایشان با دقت گوش فرا دهید و عکس العملی مناسب با سخنانشان از خود نشان دهید. پس اگر فردی هستید که معمولا به میان سخنان افراد می­‌آیید و یا با دقت به صحبت­‌ها گوش نمی­‌دهید؛ باید در این زمینه تمرین نمایید.

در تماس تلفنی، این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می­کند. هنگام صحبت تلفنی با دقت به حرف­‌های فرد مقابل گوش دهید و با کلماتی مانند “درسته” “آهان”، “چه خوب” و… به او حس خوبی را منتقل کرده و مخاطب شما متوجه دقت و اهمیت دادن شما می­‌شود.

جمع بندی

در این مقاله به برخی از اصول مهم در نحوه احوال پرسی تلفنی پرداختیم. البته موارد مطرح شده در احوال پرسی حضوری نیز کاربرد فراوانی دارد و با اجرا آن‌ها می­توانید اثر بخشی بهتری را روی مخاطب خود داشته باشید. اگر در مورد نحوه گفتگو صحیح و یا افزایش مهارت فن بیان، نیاز به راهنمایی داشتید؛ می­‌توانید با ما در تماس باشید.